Smotra naučno tehničkog stvaralaštva mladih u SBK/KSB_”Bugojno 2017”

Maj 15, 2017
  • Na Smotri naučno – tehničkog stvaralaštva mladih u SBK/KSB «Bugojno 2017» održanoj 13.05.2017. godine u Trećoj osnovnoj školi Bugojno takmičilo se 20 škola ( stotinu mladih tehniča i mentora ).
  • Smotra je održana uz podršku i pomoć ministarstva obrazovanja, nauke, kulture i sporta SBK/KSB.
  • Smotru je otvorio predstavnik ministarstva gosp. Berislav Barnjak
  • Na smotri su učestvovale sljedeće škole: ( iz sedam općina )

  1. Osnovna škola Drvetine –Bugojno
  2. Prva osnovna škola – Bugojno
  3. Osnovna škola Gornji Vakuf -Gornji Vakuf – Uskoplje
  4. Osnovna škola Voljevac- Gornji Vakuf – Uskoplje
  5. Prva osnovna škola –Donji Vakuf
  6. Osnovna škola Bristovi-  Bristovi – Bugojno
  7. Osnovna škola Karaula -Karaula-Travnik
  8. Osnovna škola Vitez – Vitez
  9. Osnovna škola Pajić Polje – Pajić Polje – Gornji Vakuf
  10. Osnovna škola Gračanica – Gračanica -Bugojno
  11. Četvrta osnovna škola Torlakovac -Donji Vakuf
  12. Osnovna škola Mehmedalija Mak Dizdar -Vodovod- Novi Travnik
  13. Osnovna škola  Travnik  Travnik
  14. Osnovna škola  Kaćuni  – Kaćuni-Busovača
  15. Osnovna škola  Edhem Mulabdić  Opara –Novi Travnik
  16. Treća osnovna škola  –Bugojno
  17. Druga osnovna škola  – Bugojno
  18. Druga osnovna škola Hasan Kjafija Pruščak- Prusac  Donji Vakuf
  19. Treća osnovna škola Oborci –Donji Vakuf
  20. Osnovna škola  Musa Ćazim Ćatić  –Trenica –Novi Travnik

Plasman 

 

EKIPNI PLASMAN :

 

  • Osnovna škola Edhem Mulabdić Opara –Novi Travnik – I mjesto
  • Prva osnovna škola Bugojno – II mjesto
  • Osnovna škola Voljevac- Voljevac Gornji Vakuf -III mjesto

 

Ekipe iz ove tri škole će predstavljati naš kanton , zajedno sa ostalim školama koje su u pojedinačnim disciplinama osvojile prva mjesta  na državnoj smotri, koja će se održati  u Općini Hadžići  20.05.2017. godine.

 

UKUPNI PLASMAN:

 

  • Prva osnovna škola – Bugojno – I mjesto
  • Prva osnovna škola – Donji Vakuf – II mjesto
  • Osnovna škola Edhem Mulabdić Opara –Novi Travnik – III mjesto